• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
POLICJA W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email

W piątek 26 września dzieci z  oddziału IV „Bratki” podejmowały niezwykłych gości. Do przedszkola przybyły z Komendy Powiatowej w Gnieźnie  dwie panie policjantki (oczywiście w pełnym umundurowaniu), aby sprawdzić wiedzę, jaką zdobyły dzieci  podczas całego tygodnia pracy w przedszkolu pod hasłem RUCH DROGOWY.

P1

Podczas zajęć warsztatowych, przy wykorzystaniu  policyjnych rekwizytów – pasów, znaków drogowych, sygnalizatora i pojazdów „Bratki” wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi z zakresu poruszania się po ulicy. Nie zabrakło też pytań – szczególnie chłopców – o broń policyjną i  kajdanki jakich używają policjanci podczas zadań operacyjnych.

P2

Panie policjantki zaprezentowały też pełne wyposażenie policjanta m.in.. kask, tarczę, pałki i ochraniacze, które dzieci oglądały i przymierzały z wielką ochotą. Niewątpliwie atrakcją spotkania była możliwość siedzenia za kierownicą prawdziwego radiowozu naturalnie „jadącego” na sygnale dźwiękowym i świetlnym.

P3

Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały od Policji upominki: dla siebie znaczek odblaskowy, by lepiej być widocznym na drodze, a dla rodziców niebieskie serduszko – symbol Kampanii Społecznej „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”, które umieszczone w samochodzie kierowcy-rodzica ma mu przypominać, że jest kochany i ze względu na czekające na niego dzieci powinien jechać ostrożnie.

P4

Przedszkolaki natomiast zrewanżowały się firmowymi kalendarzykami Przedszkola nr 6 i obietnicą przestrzegania bezpieczeństwa podczas poruszania się po ulicy i drodze.

P5

Zajęcia z udziałem przedstawicieli Komendy Policji zorganizowane zostały przy współpracy rodzica –policjanta  - tatusia Miłosza W. z oddziału „Bratków”, któremu serdecznie dziękujemy! Warsztaty te były doskonałym podsumowaniem wiedzy dzieci z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

P6