• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW PDF Drukuj Email

Ostatni tydzień czerwca  był czasem pożegnań dla dzieci z najstarszych grup  kończących edukację przedszkolną: we wtorek 24.06 oddział V („popołudniówka”),w piątek dzieci z oddziału II ”Stokrotki” i  IV„Bratki”, a  w sobotnie przedpołudnie  „Bławatki” z oddziału III uroczyście rozstawały się z Przedszkolem nr 6 Polne Kwiaty.

Zebrane dzieci i ich rodziny  serdecznie przywitała Dyrektor Przedszkola Pani Mariola Ilnicka życząc wszystkim mnóstwo miłych i niezapomnianych  wrażeń  z tej ostatniej przedszkolnej uroczystości. Po czym głos oddała dzieciom, które hymnem Przedszkola  i ekologiczną piosenką „Polnych Kwiatów” podkreśliły swoją wieloletnią przynależność  do społeczności przedszkolnej.

ZAK_1

Program artystyczny każdej z grup był inny i obfitował w  wiele wzruszających momentów. Dzieci prezentowały siebie i swoich kolegów („Bratki”  i „Stokrotki”), a także wierszem i tańcami  opowiadały o przedszkolnych wydarzeniach w poszczególnych miesiącach roku szkolnego („Bławatki”).

ZAK_2

Pani  Ilnicka zwracając się do rodziców  serdecznie podziękowała  im  za zaangażowanie w życie przedszkola, długoletnią  i owocną współpracę. Przekazała rodzicom dyplomy z logo przedszkola. Następnym  punktem uroczystości było wręczenie przez Dyrektora przedszkolakom  kończącym edukację pamiątkowych dyplomów Ukończenia Przedszkola nr 6  „Polne Kwiaty” ufundowane przez Radę Rodziców. Dzieci otrzymały także nagrody książkowe  - „Polska, nasz kraj”. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości wystąpiły młodsze dzieci, wierszykami dziękując za wspólnie spędzony  w przedszkolu czas  i żartobliwie zachęcały przyszłych uczniów  do odwiedzin i pochwalenia się szkolnymi ocenami.  Wręczyły absolwentom przygotowane  upominki ( przybory szkolne ).Po czym wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

ZAK_3

Miłym, wzruszającym  i wyciskającym łzę w oku przedszkolnych pań akcentem spotkania były  słowa podziękowań rodziców za opiekę i edukację ich pociech skierowane do pracowników przedszkola.

Z inicjatywy rodziców„Bratków” dzieci  otrzymały   bardzo oryginalny  upominek:  kubki z polnymi kwiatami i logo przedszkola.  Rodzice „Bławatków” natomiast  przygotowali dla swoich dzieci i Pań pomysłową i niepowtarzalną płytę DVD ze zdjęciami wspólnie spędzonych w przedszkolu chwil.