• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ DOCENIŁO NASZE PRZEDSZKOLE - HURA!!! PDF Drukuj Email

Z wielką radością i satysfakcją informujemy, że wszystkie działania, projekty i przedsięwzięcia - w ramach Akcji "Ćwiczyć każdy może" -  zostały pozytywnie ocenione przez Ministerstwo Edukacji Narodowej
i Przedszkole nr 6 „Polne Kwiaty” w Gnieźnie
otrzymało w czerwcu 2014 r. status PRZEDSZKOLA W RUCHU.

RUCH

Minister Edukacji Narodowej rok szkolny 2013/2014 ogłosił ROKIEM SZKOŁY/PRZEDSZKOLA W RUCHU. Nasze przedszkole jesienią przystąpiło do Ogólnopolskiej Akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może”. Wszystkie działania jakie placówka podejmowała w ramach Roku Szkoły/Przedszkola w Ruchu promowały różnorodną aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia wśród przedszkolaków, ich rodzin i pracowników. Priorytetem naszego przedszkola  jest upowszechnianie aktywności fizycznej, w tym regularne uprawianie sportu w połączeniu ze zdrowym odżywianiem. Działania podejmujemy w wielu obszarach m.in.

-systematycznie organizujemy zajęcia ruchowe w przedszkolu i na powietrzu z wykorzystaniem różnorodnego sprzętu sportowego, w tym piłek edukacyjnych EDUBAL

- propagujemy różne dyscypliny sportowe takie jak: piłka nożna, minikoszykówka, tenis ziemny i stołowy, mini hokej, biegi, rugby poprzez zajęcia ruchowe np. z udziałem zawodników i trenerów

- regularnie prowadzimy alternatywne formy zajęć wychowana fizycznego np. zajęcia rytmiczno-taneczne

- organizujemy aktywność fizyczną przedszkolaków i ich rodzin oraz pracowników w przedszkolu i w terenie, m.in. coroczny Bieg Uliczny Osiedla Grunwaldzkiego (od 2000 roku),  festyny, wycieczki, pikniki, warsztaty

- nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni własnym przykładem zachęcają dzieci i ich rodziny do aktywności ruchowej: jazda na rowerze,  pływanie, spacery i rekreacja nordic walking

- planowo, regularnie  organizujemy różnorakie formy edukacji zdrowotnej przy współpracy z ośrodkiem zdrowia, lekarzem, w tym ortopedą, Powiatową Stacją Sanitarno Epidemiologiczną, pielęgniarką środowiskową oraz ratownikami medycznymi

- redagujemy i wydajemy gazetki - pisemka Polne Kwiaty np. Przedszkolak to zuch, w nim sportowy duch Jesień 2013, Zimowe Igrzyska Olimpijskie SOCZI 2014 (od 2000 roku).

To wielkie wyróżnienie dla naszej placówki, a zarazem motywacja do podejmowania dalszych działań. Zapraszamy na stronę internetową:

http://www.szkolawruchu.men.gov.pl/index.php/mapa-szkol-w-ruchu