• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA W JEZIERCACH PDF Drukuj Email

W poniedziałkowe przedpołudnie 2 czerwca trzy autokary pełne uśmiechniętych  dzieciaków z  oddziałów I - V wyruszyły na  wycieczkę do lasu w Jeziercach ( Nadleśnictwo Czerniejewo ) zorganizowaną z okazji Dnia Dziecka. Przygotowania do niej trwały już od wielu dni: panie kucharki  wraz z intendentką przygotowywały prowiant, nauczycielki starannie planowały jej sportowo-rekreacyjny przebieg, a nad całością oczywiście czuwała Pani dyrektor. Jeszcze tylko wizyta pana policjanta ,który przed odjazdem skrupulatnie sprawdził stan techniczny autokarów i ruszyliśmy „w drogę, po przygodę”.

Podczas jazdy przedszkolaki zajęte były podziwianiem krajobrazu, rozmowami i śpiewem, więc podróż minęła szybko. W Jeziercach powitał nas pan leśniczy, który przygotował ognisko i życzył wszystkim miłego pobytu na łonie przyrody.

DD1

Poszczególne grupy pod czujnym okiem swoich pań i mam zaczęły wesołe harce na leśnej polanie. W ruch poszły piłki, paletki, skakanki, ringo, hula-hop. Dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych z chustą animacyjną, grały w klasy, piłkę nożną. Starsze przedszkolaki rywalizowały ze sobą m.in. w przeciąganiu liny, slalomie sportowym, biegach i skokach z woreczkami, pokonywały samodzielnie ułożony z pni drzew tor przeszkód.  Młodsze dzieci preferowały ruchowe  zabawy kołowe ze swoimi paniami .Ruch na powietrzu sprawił, że wszyscy z apetytem zjedli drugie śniadanie.

DD2

Potem przyszedł czas na spacery po ścieżce przyrodniczo – leśnej, podczas której dzieci podziwiały  piękno otaczającej przyrody, rozpoznawały gatunki drzew, słuchały odgłosów lasu, śpiewu  ptaków. Powrót do wigwamu, ognisko i wspólny poczęstunek ( pieczona na ruszcie kiełbasa, ketchup, chleb i gorąca herbata) wszystkim  bardzo smakował. Po posiłku był czas na krótki odpoczynek, swobodne zabawy według wyboru i zainteresowań dzieci oraz  zabawy zręcznościowe, które doskonaliły sprawność fizyczną przedszkolaków. Po tak aktywnie spędzonym dniu dzieci  zmęczone ale zadowolone i pełne humoru  powróciły do przedszkola.

DD3

DD4

Wycieczka – piknik miała  na celu integrację przedszkolaków oraz  promocję zabaw  ruchowych na powietrzu , która daje wiele radości i pozytywnych emocji. Dzieci uczyły się także przestrzegania ustalonych zasad  zachowania w czasie pobytu w lesie  i w  autokarze. Planowane  cele osiągnięto.

DD5

Więcej zdjęć już wkrótce w GALERII. Zapraszamy!!