• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
"JAN PAWEŁ II - PRZYJACIEL DZIECI" PDF Drukuj Email

„Jan Paweł II – Przyjaciel dzieci” pod tym tytułem odbyła się czwarta edycja  konkursu „Malowanie w plenerze” skierowana do gnieźnieńskich przedszkoli, zorganizowana przez naszą placówkę.

PAP1

Do konkursu, który odbył się 21 maja 2014 r. na ul. Wiosennej, zgłosiły się Przedszkola nr 2, 3, 5, 8, 9, 14 oraz 6 (organizator). Celem konkursu było przybliżenie dzieciom sylwetki papieża – Polaka z okazji Jego urodzin i kanonizacji oraz umożliwienie zaprezentowania dzieciom swojego talentu w formie malarstwa sztalugowego. Pani Dyrektor – Mariola Ilnicka serdecznie powitała przybyłych gości, a wśród nich ks. proboszcza kanonika dr Andrzeja Grzelaka, zastępcę  Przewodniczącego Rady Osiedla – Leokadię Mikułę, nauczycieli i dzieci z przedszkoli biorących udział w IV edycji, omówiła tematykę  organizowanych konkursów malowania na sztalugach - w plenerze oraz zaprosiła do obejrzenia inscenizacji słowno – muzycznej w formie opowieści o Św. Janie Pawle II -  pt. Od Wadowic do nieba” zaprezentowanej przez dzieci z oddziału III „Bławatki” pod kierunkiem Pani Ani ,Basi i Magdy-katechetki.

PAP2

Następnie  ksiądz proboszcz przemówił do zgromadzonych dzieci, a małym aktorom za wspaniały występ „zorganizowany na wysokim poziomie merytorycznym” przekazał  obrazki papieża. Po czym dzieci, które przybyły na konkurs przeszły na plac przedszkolny do malowania w plenerze.

 

PAP3

 

Nasi mali artyści spisali się znakomicie. Postać maluje się bardzo trudno, jest to duże wyzwanie, jednak nie dla przedszkolaków obecnych na konkursie. Powstały przepiękne prace malarskie, namalowane w dwu- osobowych zespołach, ukazujące  papieża w różnych sytuacjach – papież w górach, w otoczeniu dzieci, papież modlący się.

PAP6

Organizatorzy postanowili wyróżnić wszystkich uczestników : Klaudię Manuszak, Zuzię Wilczyńską, Szymona Leśnego, Agatę Kozłowską, Julię Ciemnoczołowską, Anastazję Polus, Paulinę Łączyńską, Natalię Świątek, Klaudię Michalak, Wiktorię Lewandowską, Amelię Floryan, Nadię Rzymyszkiewicz, Amelię Mielczarczyk, Annę Szulc.  

PAP5

Pani Dyrektor  i ksiądz proboszcz wręczyli dyplomy i nagrody  uczestnikom konkursu, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców, księdza proboszcza,  sklep archidiecezjalny oraz rodziców dzieci z oddziału III „Bławatki”.

PAP4

PAP7

Więcej zdjęć już wkrótce w GALERII. Zapraszamy!!