• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
WIELKANOCNE TRADYCJE W PRZEDSZKOLU PDF Drukuj Email

Z okresem Wielkiej Nocy  łączy się  wiele obrzędów i zwyczajów  przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Dzieci z oddziału III „Bratki” postanowiły   przypomnieć  te tradycje.

T1

W Wielki  Poniedziałek   14 kwietnia do świątecznie udekorowanej sali  przedszkolnej zaprosiły swoich rodziców, których serdecznie powitała Pani dyrektor Mariola Ilnicka. Po czym wszyscy  „przenieśli się” na dawną polską wieś.  W rolę narratora, który opowiadał o ludowych obrzędach wcielił się Przemek S.

T2

Przedszkolaki  w wierszach i piosenkach  zaprezentowały gościom poznane na przedszkolnych zajęciach polskie tradycje świąteczne m.in. obchodzenie domów z gaikiem, wypiek wielkanocnych bab i mazurków, zdobienie  palm, malowanie jajek oraz przygotowywanie święconki. Nie zabrakło także tańców  w regionalnych wielkopolskich strojach oraz  „śmigusa – dyngusa”  dla rodziców.

T3

Uroczysty,  stół przykryty białym obrusem i udekorowany wielkanocnymi  potrawami  zachęcał do kultywowania  tych tradycji.

T4

Natomiast w Wielką Środę po uroczystym śniadaniu „Bratki” na swoje przedstawienie zaprosiły całą społeczność przedszkolną, po której wszystkie dzieci wyruszyły na poszukiwanie wielkanocnego zajączka i oczywiście pełnych niespodzianek koszyczków.

UROCZYSTE ŚNIADANIE WIELKANOCNE

NIADANIE_1

NIADANIE_2

NIADANIE_3

NIADANIE_4

W POSZUKIWANIU WIELKANOCNEGO ZAJĄCZKA

T5

Przybliżone tradycje – symbole Wielkanocy sprawiły, że przedświąteczne dni w przedszkolu  stały się wyjątkowe, uroczyste i jeszcze bardziej radosne.

T6

T7

T8

T9

Więcej zdjęć już wkrótce w GALERII. Zapraszamy!