• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
ZAJĘCIA Z RATOWNICTWA MEDYCZNEGO PDF Drukuj Email

Dnia 11.04.2014r. odbyło się w naszym Przedszkolu spotkanie z nauczycielką zawodu- pielęgniarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie – panią mgr Anną Krzymińską oraz jej studentami. Było to bardzo ważne spotkanie, w którym wzięły udział dzieci z  czterech oddziałów (w dwóch grupach: I- II i III- IV). Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonania  czynności z udzielania pierwszej pomocy oraz właściwego zachowania się w czasie wypadku w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

R1

Pani Anna Krzymińska przekazała dzieciom informacje, jak należy postępować w przypadku skaleczeń, jak pomóc zanim przyjedzie pogotowie, jak zachować się podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Jeden ze studentów – ratownik medyczny przypomniał dzieciom numery alarmowe oraz informacje, które należy udzielić dyspozytorowi pogotowia ratunkowego.

R2

Została rozegrana scenka rozmowy telefonicznej z dziećmi z oddziału I - Dominikiem B. oraz z oddz. IV Brunem M. Studentki pielęgniarstwa (I roku, a wśród nich absolwentka naszego przedszkola  - Martyna Giżewska) zademonstrowały dzieciom na fantomie zasady postępowania w przypadku osoby nieprzytomnej. Dzieci z dużym zainteresowaniem  obserwowały  czynności  związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Po omówieniu zasad przedszkolaki bardzo chętnie i aktywnie brały udział w wykonywaniu czynności ratowniczych oraz bandażowaniu.

R3

Studentki zorganizowały zabawy tematyczne z dziećmi 5-6 letnimi w sali Bławatków  tj. pacjent – pielęgniarka, które się bardzo dzieciom podobały. Zdobyta wiedza i ćwiczenia praktyczne sprawiły, że dzieci poczuły się małymi ratownikami a spotkanie pomogło utrwalić wiedzę. Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom nasi wychowankowie nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego pomocy. Nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości pozwolą przyczynić się do uratowania komuś życia.

R4

R5

Więcej zdjęć już wkrótce w GALERII. Zapraszamy!