• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
''POLNE KWIATY" W ''MINI ZOO" PDF Drukuj Email

W dniu poprzedzającym Międzynarodowy Dzień Ptaków dzieci z oddziału III „Bławatki” i IV „Bratki” pod opieką wychowawczyń Ani Polerowicz, Basi Pisarek i Grażynki Karwasińskiej zgodnie z realizowanym   w tym roku szkolnym projektem edukacyjno – wychowawczym MAŁY ORNITOLOG wybrały się 31 marca do Gospodarstwa Agroturystycznego „Mini ZOO” w Pawłowie, w którym zamieszkało wiele gatunków ptaków, (w tym ozdobnych) i zwierząt przydomowych.

Z1

W trakcie zwiedzania  przedszkolaki zachwycały  się barwą i  przepięknym wyglądem bażantów, pawi, kuropatw, papug i przepiórek z dumą odczytując nazwy poszczególnych gatunków. Chętnie karmiły strusia, choć jego wielkość wzbudzała szacunek nawet wśród najodważniejszych.

Z2

Oprócz różnego gatunku kur, kaczek, gęsi, indyków i gołębi w zagrodach znajdowały się też kozy, króliki, osioł, lamy, świnki wietnamskie i kuce.

Z3

W dalszej części programu  dzieci wybrały się do ogrodu i podziwiały kwitnące już  pierwsze  wiosenne kwiaty.

Z4

Po zwiedzaniu gospodarstwa przyszedł czas na posiłek i swobodne zabawy w wigwamie i w domku na drzewie, zabawy sportowe na łące z wykorzystaniem m.in. szarf, obręczy, sersa, piłek. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się też  drewniany tor przeszkód, gdzie przedszkolaki musiały wykazać się sporą odwagą i zręcznością w jego pokonaniu. Dla zmęczonych harcami przygotowano wiele miejsc do relaksacji: huśtawki, hamak, ławeczki. 

Podczas zabaw, dochodziły odgłosy ptactwa,  dzieci z łatwością  rozpoznawały i odgadywały ich właścicieli – poszczególne gatunki ptaków. Miały też okazję porównać wielkość różnych gatunków ptasich jaj i dowiedzieć się ciekawostek na ich temat.

Z5

Niewątpliwie atrakcją wiosennego pikniku były przejażdżki bryczką z kucem, dostarczając dzieciom sporo śmiechu i radości. Strudzone, ale i zadowolone wróciły do przedszkola.

Z7

Celem nadrzędnym wycieczki była edukacja ornitologiczna, rozbudzenie ciekawości poznawczej dzieci i zbliżanie ich do świata przyrody, a także promocja aktywnego spędzania czasu na powietrzu, integracja przedszkolaków. Ciepła, słoneczna pogoda pozwoliła na pełną realizację zamierzeń.

Z8

Więcej zdjęć już wkrótce w GALERII. Zapraszamy!