• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
WITAJ WIOSENKO - ZIELONA PANIENKO PDF Drukuj Email

W piątkowe przedpołudnie 21 marca dzieci z oddziału III w malowniczej scenerii witały gości – wszystkich przedszkolaków i pracowników placówki przebranych w barwne, wiosenne stroje.

W6

Dominował oczywiście kolor zielony. Pani dyrektor Mariola Ilnicka zaprosiła publiczność do obejrzenia przedstawienia w wykonaniu „Bławatków”, które wierszem i tańcem starały się przywołać nową porę roku – wiosnę: chłopcy
w rytmie krakowiaka wędrowali z Marzanką – zimy koleżanką, choć zima ( Julka Wiśniewska ) straszyła jeszcze śniegiem i mrozem, kolorowe motylki z gracją tańczyły z biedronkami, obudzony borsuk i jeżyk  dzielnie szukali pożywienia,  a żaby starały się zaprzyjaźnić z bocianami.

W7

Żółte promyki słońca tańcem i śpiewem przywołały panią wiosnę, w którą wcieliła się Natalka Świątek. Uwagę widzów przykuwały różnorodne i kolorowe przebrania występujących małych aktorów przygotowane przy współpracy z rodzicami, którym serdecznie dziękujemy za pomoc.

W8

Po takim powitaniu wiosna zagościła w Przedszkolu nr 6 przy ulicy Wiosennej i dalszą część dnia przedszkolaki spędziły na spacerach i zabawach ruchowych w ogrodzie.

W9

W10

Tydzień później Bławatki na swoje „wiosenne” przedstawienie zaprosiły - w ramach stałej współpracy - uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 8- z klasy Ia (w większości absolwentów naszego przedszkola) wraz z wychowawczynią Panią Grażyną Łukasik. Po występach uczniowie mieli okazję do wspomnień i  swobodnych rozmów z przedszkolnymi paniami i dziećmi. Goście za zaproszenie zrewanżowali się słodyczami dla przedszkolaków, od których otrzymali ścienny kalendarz z logo P 6 oraz wielkanocne wydanie pisemka Polne Kwiaty .

Licznie przybyli też rodzice występujących dzieci wraz z młodszym rodzeństwem, by  podziwiać kunszt aktorski swoich pociech, brata czy siostry. Na zakończenie  miłego spotkania wszyscy zaproszeni dokonali pamiątkowego wpisu do kroniki przedszkolnej.

Więcej zdjęć już wkrótce w GALERII. Zapraszamy!!