• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
DZIEŃ BABCI I DZIADKA PDF Drukuj Email

DLA KOCHANEJ BABCI, DLA UWIELBIANEGO DZIADKA

Teraz styczeń, pora życzeń, a więc z życzeniami przedszkolaki  z „Polnych Kwiatów” stanęły przed swoimi Dziadkami, których bardzo serdecznie powitała Pani dyrektor przedszkola Mariola Ilnicka.

Mieć babcię i dziadka to wielkie szczęście ,bo to właśnie oni mają dla swoich wnucząt najwięcej czasu, dużo ciepła i miłości. To dla nich wszystkie grupy przygotowały bogaty i różnorodny program artystyczny, podczas którego dzieci wcielały się w rolę aktorów, śpiewały, tańczyły i  recytowały. Babcie i dziadkowie z zachwytem  wpatrywali się w swoje pociechy, nagradzali  gromkimi brawami, duma rozpierała ich serca, że mają tak utalentowane i kochane  wnuczęta , ale były również i łzy wzruszenia.

1

Po części artystycznej przyszedł czas na wręczenie upominków, piękne życzenia i laurki. Każdy oddział wykazał się niezwykłą pomysłowością i oryginalnością, by sprawić radość bliskim. Przedszkolaki pod czujnym okiem swoich wychowawców przygotowały niespodzianki – był m.in. specjalny” Kalendarz  Babci i Dziadka na 2014 rok,” „Cukierkowe tulipany”, „Drzewo Genealogiczne  rodziny”  „Śniegowe bałwanki” czy też „Kwiatowe serduszka”, oczywiście najserdeczniejsze życzenia dla gości i słodkie buziaki. Wspólne  biesiadowanie z Dziadkami  przy słodkościach, które przygotowały na tę okazję mamusie uświetniło  obchody Dnia Babci i Dziadka. Nie zabrakło też zabaw, śpiewów i karnawałowych tańców, dzielenia się wrażeniami, rozmów  zebranych gości z nauczycielami, pamiątkowych fotografii.

2

Przedszkolne obchody  Dnia Babci i Dziadka były dla dzieci okazją do spontanicznego  wyrażenia swoich uczuć –troskliwości, serdeczności, szacunku i wdzięczności , a  dostojnym  gościom  dostarczyły wielu  miłych wrażeń i uświadomiły, że są kochani przez swoje wnuczęta.

Przedszkolacy nie zapomnieli także o pracownicach placówki ( kucharkach, woźnych, nauczycielach), które  w swoim życiu prywatnym są również  babciami. Wystąpiły  dla nich czytając i  recytując humorystyczne   wierszyki, śpiewały   oraz zaprosiły „przedszkolne babcie” do wspólnych tańców. Te zrewanżowały się przedszkolakom przedstawieniem w kilku słowach  swoich wnucząt i oczywiście słodyczami.

3

4

5

WIĘCEJ ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI JUŻ WKRÓTCE W GALERII POSZCZEGÓLNYCH ODDZIAŁÓW!  ZAPRASZAMY!