• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
KODEKS ,,POLNEGO KWIATA" PDF Drukuj Email

1. ,,Polny Kwiat” kocha i szanuje przyrodę – chętnie staje w jej obronie, dba, aby nikt nie niszczył drzew, krzewów, trawników. Opiekuje się zwierzętami potrzebującymi pomocy, zimą karmi ptaki.

2. ,,Polny Kwiat” nie kłamie – zawsze mówi prawdę.

3. ,,Polny Kwiat” jest dobrym kolegą, przyjaznym i życzliwym dla wszystkich – nie bije się, nie kłóci, opiekuje się młodszymi kolegami, zawsze pomaga innym.

4. ,,Polny Kwiat” przestrzega kulturalnego zwracania się do innych osób – używa na co dzień form grzecznościowych (proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, do widzenia), nikogo nie przezywa, do każdego kolegi, koleżanki zwraca się po imieniu, nie przerywa wypowiedzi pani, kolegów i innych osób.

5. ,,Polny Kwiat” wie, jak należy zachować się w przedszkolu, w parku, w lesie, na ulicy, w sklepie czy autobusie. Nie biega po sali, nie hałasuje, nie krzyczy, nie śmieci, nie niszczy, nie zanieczyszcza środowiska.

6. ,,Polny Kwiat” chętnie bawi się z każdym cicho i zgodnie – przestrzega zawartych umów, ustalonych reguł. Nie hałasuje, nie krzyczy, nie zabiera nikomu zabawek.

7. ,,Polny Kwiat” szanuje zabawki i sprzęt przedszkolny jako wspólną własność wszystkich – nie niszczy, nie łamie.

8. ,,Polny Kwiat” wykonuje prace użyteczne dla dobra całej grupy i przedszkola – chętnie sprząta po zajęciach, naprawia zabawki, pomaga w ozdabianiu sali, urządzaniu kącików zainteresowań i zabaw, dba o przedszkolny ogródek.

9. ,,Polny Kwiat” wytrwale dąży do celu – stara się każde zadanie  wykonać samodzielnie do końca, potrafi zorganizować sobie miejsce zabawy i nauki.

10. ,,Polny Kwiat” potrafi samodzielnie wykonać czynności samoobsługowe i higieniczne – sprawnie się ubiera i rozbiera, sprawnie posługuje się sztućcami, dba o codzienną toaletę, systematycznie myje zęby.

11. ,,Polny Kwiat” dba o swoje zdrowie – chętnie uczestniczy w spacerach i wycieczkach, odżywia się prawidłowo – pije mleko, je dużo owoców i warzyw, chętnie ćwiczy na gimnastyce i na rytmice