• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
NOWOROCZNA NAGRODA DLA ,,POLNYCH KWIATÓW" PDF Drukuj Email

Konkurs  na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”  w roku szkolnym 2012/2013 już rozstrzygnięty. Z wielką radością i zarazem dumą informujemy, że nasze Przedszkole   już po raz trzeci zostało nagrodzone! Informacja ta dotarła  w ostatnich dniach grudnia – to wspaniały prezent noworoczny dla całej społeczności przedszkolnej, ale też motywacja do podejmowania dalszych działań !- mówi dyrektor placówki Mariola Ilnicka.

Przez ostatnie trzy lata Przedszkole nr 6 „Polne Kwiaty” składało sprawozdania ze swoich licznych poczynań, przedsięwzięć realizowanych w ramach kampanii  CPCD  i za każdym razem działania te zostały docenione przez Fundację „ABCXXI -Cała Polska czyta dzieciom”

- rok szkolny  2010/2011  –  WYRÓŻNIENIE SPECJALNE

- rok szkolny 2011/2012  –  NAGRODA GŁÓWNA

- rok szkolny 2012/2013  –  NAGRODA GŁÓWNA

Komisja konkursowa w składzie Pani Irena Koźmińska  (prezes Fundacji ), Pani Joanna Górska (dyrektor ds. Współpracy, koordynator Projektów Fundacji ) oraz Pani Agnieszka Kwaczek ( członek Zespołu Fundacji) spośród 137 sprawozdań nadesłanych z całej Polski wyłoniła laureatów – wśród których znalazła się placówka przedszkolna z Gniezna – nasze Przedszkole, która spełniła kryteria oceny merytorycznej. Nagrodzono  starania „Polnych Kwiatów” między innymi w zakresie kreatywności, pomysłowości i oryginalności  projektów, pozyskania regularnego wsparcia rodziców i całych rodzin przedszkolaków ,a także władz samorządowych, szerokiej skali prowadzonych,  długofalowych przedsięwzięć i ich regularności, stałej współpracy z lokalnymi mediami  oraz  konsekwencji w prowadzeniu działań  i  ich  profesjonalizmu.

Jako laureat Nagrody „Polne Kwiaty” otrzymały  Dyplom Uznania dla placówki i  lidera Kampanii  CPCD na terenie naszego Przedszkola Anny Bartczak – Polerowicz oraz książki nagrodzone w III Konkursie Literackim im. A. Lindgren.

Patronem Kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a nasze Przedszkole od 2003 roku należy do Klubu Czytających Przedszkoli.

Serdeczne podziękowania „Polne Kwiaty” składają rodzicom, dziadkom i rodzeństwu przedszkolaków za wspaniałą współpracę i zaangażowanie przy organizacji projektów, imprez i codzienne czytanie  dzieciom w domu i w przedszkolu, a także dla  Zastępcy Prezydenta Miasta Gniezna Pana Czesława Kruczka, przedstawicieli Rady Miasta i Rady Osiedla Grunwaldzkiego oraz Osiedlowego UKS „Grunwald”, kierownika Biblioteki Publicznej Filia nr 1 Pani Urszuli Piątyszek oraz sojusznikom Przedszkola nr 6. Dzięki ich  wsparciu i pomocy  placówka odniosła   kolejny  duży  sukces.

Zapraszamy do śledzenia dalszych poczynań „Polnych Kwiatów” realizowanych w ramach kampanii CPCD .

Więcej informacji na: www.calapolskaczytadzeciom.pl