• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
MAGIA ŚWIĄT - MAGIA TEATRU PDF Drukuj Email

19 grudnia w godzinach dopołudniowych  odświętnie ubrane przedszkolaki   z trzech  najstarszych oddziałów – „Bratki”, „Bławatki” i „Stokrotki” z naszego przedszkola  wybrały się do teatru im. Aleksandra Fredry na przedstawienie pt.Wigilijna opowieść  opartej na  motywach opowiadania Karola Dickensa. Dla wielu nowoprzyjętych w tym roku do przedszkola  dzieci  była  to pierwsza wizyta w teatrze. Niecierpliwie  wszyscy oczekiwali  na  podniesienie kurtyny i  rozpoczęcie przedstawienia. Z wielką uwagą i ciekawością dzieci śledziły historię skąpca i samotnika  Scrooge’a – człowieka dla którego pieniądz stał się nadrzędną wartością w życiu oraz jego przemianę zachodzącą  w czasie wigilijnej nocy. Pod wpływem niespodziewanych gości – tajemniczych  duchów,  które go  odwiedziły, nasz  bohater  powrócił do wspomnień z dzieciństwa i młodości,  dostrzegł błędy, jakie popełnił  i widział  ich dotkliwe skutki. Spektakl obfitował w  momenty  pełne strachu , grozy i trwogi, na które bardzo żywiołowo reagowała mała publiczność, a scenografia pełna tajemniczości potęgowała jeszcze emocje widzów. Z ogromną ulgą wszyscy obserwowali jak  Scrooge  przerażony  wizją  samotności (którą ukazały mu duchy) odkrył  sens Świąt Bożego Narodzenia, miłości i przyjaźni.

TEATR1

Wizyta w teatrze zorganizowana została w ramach Kampanii Społecznej Cała Polska Czyta dzieciom i miała na celu budowanie dziecięcego systemu wartości – dobra, życzliwości, opiekuńczości i troskliwości  oraz przybliżenie dzieciom literatury związanej ze świętami  Bożego Narodzenia. Dzieci zapoznały się także z teatrem, jego wystrojem, wzbogaciły swój czynny słownik o nowe wyrazy (np. widownia, scenografia, reżyser). Nauczyła też przedszkolaków zasad zachowania się w czasie przedstawień teatralnych.

TEATR2

Wycieczka do gnieźnieńskiego teatru –wieloletniego partnera naszego przedszkola  dostarczyła dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń i przeżyć, a poprzedzona była czytaniem „Opowieści wigilijnej” Dickensa  przez nauczycielki  oraz  rodziców,  którzy otrzymali  dodatek  do przedszkolnego pisemka z tekstem opowiadania  i kolorowankami  dla dzieci.

TEATR3

TEATR4