• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
,,BAJKOWE JASEŁKA" PDF Drukuj Email

Wigilia rozpoczyna Święta Bożego Narodzenia – rodzinne święta pełne pięknych tradycji i podniosłego nastroju. Wieczór wigilijny jest najbardziej wzruszającym momentem wzajemnego zbliżenia, lekcją miłości, zadumy i refleksji. Z okazji zbliżających się  świąt oddział III „Bławatki” z wychowawczyniami: Anną Bartczak – Polerowicz oraz Barbarą Pisarek przygotował w tym roku zupełnie inną jasełkę – „Bajkową jasełkę”. Na uroczystość została zaproszona cała społeczność przedszkolna .

BN_1

W tym roku zaproszenie przyjęli i uczestniczyli w uroczystości – Zastępca  Prezydenta – Czesław Kruczek( który powiedział, że z przyjemnością odwiedza nasze Przedszkole) Proboszcz Parafii CH. W.K.  Ksiądz dr Andrzej Grzelak oraz sojusznicy naszego przedszkola : Przewodniczący Rady Osiedla  J. Szarzyński ,  Zastępca Przewodniczącego Rady Osiedla – L. Mikuła,   Radny Rady Miasta Gniezna  - Ryszard Karoliński oraz Rada Rodziców, których bardzo serdecznie powitała Dyrektor placówki Mariola Ilnicka.

BN_2

W centrum sali przygotowano stajenkę, a w niej dzieciątko z Maryją – Alą Kubiś, św. Józef – Karol Kędziora, a dookoła Calineczka, Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Dziewczynka z zapałkami, Stary Rybak oraz Pinokio – postacie składające dary Świętej Rodzinie. Nie zabrakło i trzech króli – przynoszących kadzidło, złoto i mirrę. Przygotowania były bardzo trudne, mali aktorzy  miesiąc przygotowywali się, by odegrać swoje role i  zaśpiewać słowa najpopularniejszych kolęd, których tekst   został zmieniony na  bajkowe. Dziewczynka z zapałkami zostawiła u żłóbka zapałki, Pinokio swój nos, Calineczka kwiaty, Czerwony Kapturek – koszyczek, Jaś i Małgosia – pierniki a rybak – złotą rybkę. Nad całością czuwało pięciu pastuszków i pięć aniołków. Następnego dnia przedstawienie zostało powtórzone dla rodziców, którzy z ogromnym wzruszeniem oglądali swoje pociechy na scenie. Po nim wszyscy podzielili się opłatkiem.

BN3

Celem tego przedstawienia było przede wszystkim pielęgnowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i zdolności aktorskich dzieci oraz czerpanie radości z  bycia razem.

BN4

Więcej zdjęć już wkrótce w Galerii. Zapraszamy!