• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
DBAMY O ZDROWIE PRZEDSZKOLAKÓW PDF Drukuj Email

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Gnieźnie od wielu lat jest partnerem naszego Przedszkola. W ramach tej współpracy nasza placówka od kilku lat wdraża i realizuje Projekt informacyjno-edukacyjny „BĄDŹMY ZDROWI – WIEMY, WIĘC DZIAŁAMY”.

S1

Jego celem jest poprawa stanu zdrowia dzieci  poprzez zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie oraz kształtowanie właściwych nawyków i umiejętności prozdrowotnych. W bieżącym roku szkolnym w ramach tego projektu skierowanego do najstarszych przedszkolaków - dzieci 5, 6-letnich  realizujemy  następujące programy:  Program antynikotynowy – oddział III „Bławatki”” i  „Moje dziecko idzie do szkoły” – oddział III ”Bławatki” i IV „Bratki”. Do pełnej realizacji wyżej wymienionych programów otrzymaliśmy od PSSE pomoce programowe: broszury, materiały dydaktyczne i  informacyjne dla dzieci i rodziców. Jednym z  naszych działań jest ujednolicenie oddziaływań wychowawczych i edukacyjnych na linii rodzice – przedszkole.

S2

W związku z tym 22 października zaprosiliśmy rodziny ( rodziców, dziadków) dzieci z oddziału III „Blawatki” oraz przedstawicieli Sanepidu – Panią Ewę Krzyżańską i Panią Ewę Cybułkę  do naszego  Przedszkola na zajęcie otwarte  (prowadzone przez nauczycielki oddziału Panią B. Pisarek i A. Polerowicz ) pod hasłem Dary Pani Jesieni – zapasy na zimowe długie czasy, promujące spożywanie owoców i warzyw , szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Zebrani mieli też okazję obejrzeć w wykonaniu przedszkolaków przedstawienie pt. „Pokochaj uroki jesieni”.

S4

Dla dzieci i dorosłych przygotowano  owocowy poczęstunek w myśl zasady, którą wyznają „Polne Kwiaty”: JEDZ OWOCE I JARZYNY, W NICH MIESZKAJĄ WITAMINY. Pani Dyrektor Mariola Ilnicka podziękowała przedszkolakom i  gościom za wspólnie spędzone miło i pożytecznie przedpołudnie. Natomiast Pani E. Krzyżańska z Sanepidu  w ramach wspólnej kooperacji przekazała dla dzieci na  ręce Pani Dyrektor naszego Przedszkola białe  t-shirty  (50sztuk) z nadrukiem- nazwą projektu Bądźmy zdrowi – wiemy, więc działamy oraz  kredki na nagrody dla dzieci.

S6

Więcej zdjęć już wkrótce w Galerii. Zapraszamy!!