• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
PRZEDSZKOLAK Z ,,SZÓSTKI" - MAŁYM PATRIOTĄ PDF Drukuj Email

W tygodniu poprzedzającym Święto Niepodległości przedszkolacy z naszego Przedszkola wspólnie z wychowawcami, rodzicami oraz dziadkami na zajęciach wykonywały biało-czerwone kotyliony poznając i utrwalając przy tym barwy narodowe.

Każda sala przybrała odświętny wygląd, a w szczególności sala ,,Stokrotek", w której 9 listopada 2012 r. o godz. 12.00 odbył się uroczysty Apel z okazji zbliżającego się Dnia Niepodległości. Montaż słowno - muzyczny przygotowały i zaprezentowały dzieci 5,6-letnie z oddziału ,,Bratki" pod kierunkiem Anny Polerowicz i Barbary Pisarek.

Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego przez całą społeczność naszego Przedszkola (z przedstawicielem Rady Rodziców A. Ogórkiewicz) dzieci ubrane w barwy narodowe przedstawiły w wierszach, tańcach i piosenkach historię związaną z 11 listopada. Śpiewano i tańczono pieśni patriotyczne m.in. ,,Przybyli ułani pod okienko", ,,Rozkwitały pąki białych róż". Nie zabrakło także wiersza W. Bełzy ,,Katechizm Polskiego Dziecka". Apel zakończono radosną piosenką ,,Polska" . Następnie przedszkolacy udali się na pobliski cmentarz, aby zapalić znicze na grobach poległych żołnierzy.

N1

N2

N3

N5

 

Więcej zdjęć już wkrótce w Galerii. Zapraszamy!