• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
REGIONALNY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ U ,,POLNYCH KWIATÓW" PDF Drukuj Email

Pod hasłem ,,Moje przedszkole - moje miasto - mój region" w piątkowe przedpołudnie 12.10.2012r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie całej społeczności przedszkolnej z okazji DEN. Na uroczystość przybyli też przedstawiciele Rady Rodziców tj. przewodnicząca Pani Agnieszka Ogórkiewicz i zastępca Pani Anita Sypniewska oraz inni zaproszeni goście: przyjaciele i sojusznicy naszego przedszkola: była Pani Dyrektor Leokadia Mikuła oraz radny Miasta Gniezna Pan Ryszard Karmoliński.

W sali ,,Bławatków" - w pięknej scenerii m.in. z polnymi kwiatami, panoramą i herbem miasta Gniezna zebrane dzieci, pracowników i gości serdecznie powitała dyrektor przedszkola Pani Mariola Ilnicka, oddając głos najstarszym przedszkolakom z oddziału IV ,,Bławatki", które do występów przygotowały nauczycielki oddziału - Sławomira Mazur i Anna Polerowicz. Wspólnie odśpiewano Hymn Przedszkola nr 6 ,,Polne Kwiaty", po czym dzieci przebrane w reprezentacyjne stroje Maczka, Stokrotki, Bratka i Bławatka w montażu słowno - muzycznym przedstawiły personel placówki wierszem, przekazując im swoje podziękowanie i najserdeczniejsze życzenia - ,,Jak nie pisać wierszy, jakże nie płonąć w podzięce, za dar najpiękniejszy, za serce". Uzupełnieniem tych słów były przygotowane przez dzieci z oddziału IV pod okiem plastyka, Pani Basi Pisarek, laurki.

W dalszej części spotkania zebrani usłyszeli hejnał Gniezna, który zapowiadał regionalną część uroczystości. Dzieci przebrane w wielkopolskie stroje ludowe popisały się piękną recytacją poezji o naszym mieście. Wszyscy mieli też okazję podziwiać wielkopolskie tańce ludowe: ,,Ceglarza", ,,Maryneczkę" i ,,Wisieloka". Kulminacyjnym akcentem programu artystycznego było radosne odśpiewanie(przy własnej interpretacji ruchowej przedszkolaków) piosenki ,,Moje Gniezno", którą na co dzień można usłyszeć w lokalnym Radio Gniezno. Dzieci za swój występ otrzymały gromkie brawa.

Następnie do uroczystości włączyli się rodzice, których przedstawicielka z Rady Rodziców, Pani Anita Sypniewska skierowała do pracowników placówki ciepłe, serdeczne słowa podziękowania za trud i opiekę nad ich pociechami, a przedszkolaki wręczyły symboliczne kwiaty i laurki. Na zakończenie Pani Dyrektor M. Ilnicka z okazji DEN wręczyła Nagrody Dyrektora swoim pracownikom - nauczycielom i personelowi pomocniczemu, życząc radości z wykonywanej pracy, wielu nowych pomysłów i inspiracji. Na tym zakończono oficjalną część spotkania. Dla dzieci i dorosłych przygotowano słodki poczęstunek.

Bogaty i różnorodny program wywołał  u wszystkich uśmiech, miłą, rodzinną atmosferę, a także uczył i bawił dzieci zgodnie z realizowanym w Przedszkolu projektem edukacyjnym ,,Moje miasto Gniezno i ja". Impreza była też dobrą okazją do tego, by jednoczyć i integrować społeczność lokalną.

Anna Polerowicz

Mariola Ilnicka

DEN4

DEN2

DEN3

Więcej zdjęć już w galerii. Zapraszamy!