• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
POPOŁUDNIE Z RODZINĄ - SUPER PIKNIK PDF Drukuj Email

W czerwcowe, słoneczne popołudnie najstarsze przedszkolaki z oddziału IV ,,Bławatki" wraz ze swoimi rodzinami spotkały się (tym razem nie w naszym Przedszkolu) w gospodarstwie agroturystycznym - Zajazd Osiniec, by wspólnie świętować Dzień Mamy, Taty i Dzień Dziecka.

piknik1

Rodzinny piknik uroczyście otworzyła Pani Dyrektor Mariola Ilnicka zapraszając zgromadzonych rodziców, dziadków i rodzeństwo przedszkolaków do obejrzenia i wysłuchania programu artystycznego w wykonaniu dzieci. ,,Bławatki" wierszem i piosenką rozmawiały o swoich prawach i obowiązkach przypominając zebranym, że rok 2012 jest rokiem Janusza Korczaka.

Nie mogło zabraknąć też życzeń i upominków dla rodziców. Swojej mamusi i tatusiowi wręczyły własnoręcznie ozdobiony i podpisany : ,,List do rodziców" (J. Korczaka) oraz obraz - drzewo genealogiczne z portretami członków swojej rodziny. Przedszkolaki śpiewały też piosenki z humorem, żartobliwie proponując rodzicom powiększenie rodziny - ,,Tatuś i Mamusia obiecali mi dzidziusia...".

piknik7

Następnie Pani dyrektor serdecznie podziękowała rodzicom za wieloletnią i owocną współpracę z przedszkolem wręczając im dyplomy i symboliczne kwiaty. Po czym nastąpiła wspólna biesiada. Przy grilowanych kiełbaskach i wielkopolskich potrawach m. in. wiejskim chlebie ze smalcem, kiszonych ogórkach miło upływał czas. Wszyscy delektowali się też przepysznym drożdżowo-owocowym ciastem przygotowanym przez rodziców.

Korzystając z okazji, że w tym dniu spotkały się całe rodziny przedszkolaków dyrektor naszego przedszkola - Pani M. Ilnicka wręczyła starszakom kończącym w tym roku edukację przedszkolną Dyplomy ukończenia Przedszkola nr 6 oraz przekazała życzenia, jakie nauczycielki oddziału: Anna Polerowicz i Magdalena Lubońska oraz Mariola Ilnicka przygotowały dla swoich wychowanków na dalszą drogę życia. Dzieci otrzymały książeczki z dwujęzycznym tekstem polsko-angielskim jako pamiątkę z przedszkola w ramach programu ,,Od czwartego roku bez książeczki ani kroku" - apel Kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

piknik2

Pogoda w tym dniu dopisała, więc dzieci korzystały z zabaw swobodnych i zorganizowanych na łące, na huśtawce, gier sportowych m.in. z piłką, obręczą hula-hop czy integracyjnych zabaw z rodzicami i wychowawcami przedszkola na chuście animacyjnej Klanzy, które dostarczyły wszystkim wiele radości i pozytywnych emocji.

piknik6

Atrakcją pikniku były też przejażdżki bryczkami oraz obserwacje motolotni, z których spadały cukierki. To było radosne, udane popołudnie spędzone wspólnie z rodziną i nauczycielami naszego Przedszkola, do którego dzieci uczęszczały przez cztery lata. Starszaki żegnały się z przedszkolem piosenką ,,Cztery lata tu spędziłem, wiele się tu nauczyłem...".

Zdjęcia z pikniku już wkrótce w Galerii ,,Bławatków. Zapraszamy!!